ویزای شینگن

1110x550

شینگن چیست؟

شینگن به منطقه‌‌ای از اروپا شامل تعداد زیادی از کشورهای اروپایی اطلاق می‌شود که برای سفر مابین آن‌ها نیازی به پاسپورت نیست. این منطقه بزرگ‌ترین ناحیه‌ی جهان برای سفر آزادانه و بدون محدودیت است.

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن نوعی ویزای اقامت کوتاه مدت است که به مالکش اجازه می‌دهد به تمام کشورهای منطقه‌ی شنگن با اهداف توریستی یا تجاری سفر کند و تا ۹۰ روز در این کشورها بماند.
ویزای شنگن متداول‌ترین ویزا در اروپا است. مالک این ویزا می‌تواند به منطقه‌ی شنگن وارد شده، آزادانه میان کشورهای منطقه جابه‌جا شود و در نهایت از طریق هر یک از کشورهای عضو شینگن که تمایل داشت، از منطقه خارج شود. در این ناحیه هیچ گونه کنترل مرزی وجود ندارد.
با این حال، اگر قصد تحصیل، کار یا زندگی و به طور کلی اقامت بیش از ۹۰ روز در یکی از کشورهای شینگن را داشته باشید، باید برای ویزای ملی کشور اروپایی مورد نظر درخواست دهید و ویزای شنگن دیگر پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود.

چگونه می‌توان برای ورود به اروپا درخواست ویزا داد؟

برای درخواست ویزای شینگن جهت سفر به اروپا، نخست باید مطمئن شوید که با توجه به ملیت و هدف خود از سفر اصلا نیازی به این ویزا دارید یا خیر. اگر متوجه شدید که به ویزا نیاز دارید، باید برنامه‌ی سفر خود را بچینید، مشخص کنید که تا چند روز می‌خواهید در منطقه بمانید، کشور یا کشورهای مقصد خود را برگزینید، اولین مقصد خود برای ورود را مشخص کنید و در نهایت تصمیم بگیرید که از طریق کدام کشور می‌خواهید از منطقه خارج شوید.

چگونه می‌توان در امارات برای ویزای شینگن اپلای کرد؟

تمام کسانی که در یکی از هفت امارت کشور امارات زندگی می‌کنند، اگر پاسپورت امارات نداشته و متعلق به هیچ یک از دسته‌های استثنا که برای ورود به شنگن ویزا لازم ندارند نباشند، باید حتما ویزا اخذ کنند.

مراحل کسب ویزای شینگن در امارات

ما به شما کمک می‌کنیم که وقت ورود به سفارت و ویزای شینگن بگیرید.

برای درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن در امارات متحده‌ی عربی چند مرحله‌ی ساده باید طی شود:

1

به دفتر ما مراجعه کنید

2

ما اسناد و درخواست اپلای شما را آماده و تنظیم می‌کنیم

3

ما درخواست اپلای شما را تکمیل و ثبت می‌کنیم

4

ما از سفارت برای شما وقت ورود می‌گیریم

5

ما برای شما ویزای شنگن دریافت می‌کنیم

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن برای ورود افراد غیراروپایی

اگر دارای ملیت کشورهای اروپایی یا عضو شنگن نیستید، چه جزو دسته‌های استثنا که نیازمند ویزا نیستند باشید یا نه، باید هنگام ورود به شینگن چند سند ارائه دهید.
اسنادی که هنگام ورود به منطقه‌ی شینگن باید ارائه دهید موارد زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر: پاسپورت باید طی ده سال گذشته صادر شده و تا حداقل سه ماه پس از زمانی که می‌خواهید اروپا را ترک کنید اعتبار داشته باشد.
 • ویزای شینگن: اگر دارای ملیت یکی از کشورهای جهان سوم که نیازمند ویزا هستند باشید داشتن ویزای شینگن ضروری است.
 • مامورین مرزی شنگن/اروپا می‌توانند از شما اطلاعات و اسناد دیگری چون دارا بودن سرمایه‌ی کافی، سند محل سکونت، زمان مورد نظر برای ماندن، بلیت رفت و برگشت، هدف از ورود، داشتن یا نداشتن بیمه‌ی سفر و دعوتنامه، و … درخواست کنند.

اسناد مورد نیاز ساکنین امارات برای درخواست ویزای شینگن

هنگامی که بخواهید در امارات متحده‌ی عربی برای ویزای کوتاه مدت شینگن اپلای کنید باید اسناد زیر را ارائه دهید:

 • فرم اپلیکیشن. فرم باید به طور کامل از اطلاعات صادقانه و صحیح پر شده باشد. فرم را دو بار پرینت کنید، و در انتهای هر دو کپی امضا بزنید.
 • پاسپورت معتبر. پاسپورت باید ظرف حداکثر ده سال گذشته صادر شده و تا حداقل سه ماه پس از زمان مورد نظر متقاضی برای ترک منطقه‌ی شنگن اعتبار داشته باشد.
 • دو قطعه عکس. تصاویر باید ظرف سه ماه پیش از اپلای گرفته شده و منطبق با استانداردهای تعیین شده توسط دولت‌های شنگن باشند.
 • سند مجوز اقامت امارات. مجوز اقامت باید تا حداقل سه ماه پس از تاریخ مورد نظر برای خروج از منطقه‌ی شنگن اعتبار داشته باشد.
 • برنامه‌ی سفر با هواپیما. یک سند باید ارائه شود که اثبات کند شما بلیط پرواز رفت و برگشت میان امارات و منطقه‌ی شنگن را تهیه کرده اید و تاریخ دقیق ورود و خروج شما چه زمانی خواهد بود.
 • نامه‌ی تکمیلی. لطفاً توضیح دهید که چرا می‌خواهید از اروپا بازدید کنید، کشورهایی که می‌خواهید از آن‌ها بازدید کنید را نام ببرید، زمانی که می‌خواهید در منطقه بمانید را تعیین و سایر جزئیات مورد نظر را مشخص کنید.
 • سند محل سکونت. داشتن یک سند که نشان بدهد در طول اقامت خود را شنگن در کجا ساکن خواهید بود. این سند می‌تواند رسید رزرو هتل، توافقنامه‌ی اجاره یا یک دعوتنامه از سوی کسی که می‌خواهید پیش او بمانید باشد.
 • سند صلاحیت مالی. سندی که نشان بدهد شما سرمایه‌ی کافی برای حمایت مالی از خود هنگام اقامت در شنگن را دارید. این سند می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

گزارش موجودی حساب بانکی – که نشان می‌دهد سرمایه‌ی لازم برای سفر را در حساب خود دارید. گزارش نباید برای بیش از سه ماه قبل از ارائه باشد.

نامه‌ی اسپانسرشیپ – از یک شخص دیگر که تایید می‌کند از سفر شما به شنگن حمایت مالی به عمل می‌آورد. برای این که نامه معتبر به حساب بیاید، باید گزارش موجودی حساب بانکی اسپانسر که برای بیش از سه ماه قبل از ارائه نباشد هم ضمیمه‌ی آن شود.

گزارش موجودی حساب بانکی خود و نامه‌ی اسپانسرشیپ به صورت همزمان

 • بیمه‌ی سفر اروپا – سندی که اثبات می‌کند شما بیمه‌ی سلامت سفر برای کل منطقه‌ی شنگن را دارا هستید. این بیمه باید در شرایط اورژانسی پزشکی مانند بیماری، تصادفات و حتی بازگرداندن به کشور در صورت مرگ تا حداقل ۳۰,۰۰۰ یورو هزینه‌های شما را پوشش دهد.

اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

برای ما درخواست تماس بفرستید